infoblox

Infoblox | DNS Güvenliği | Ağ Güvenliği | IP Güvenliği

Infoblox Nedir?

infoblox

Infoblox, yeni nesil DDI (DNS, DHCP, IP) yönetimi, dünya çapında 8.000 müşteri tarafından kullanılan temel network güvenlik çözümüdür. Kurumiçi, bulut yada karma altyapılardaki ihtiyaçların tek merkezden çözümünü sağlar.

Neden Infoblox?

Infoblox, geleneksel güvenlik çözümleri ve cihazlarında mevcut olmayan kapsamlı ağ koruması sağlar. Hızlı gelişen ağ tehdidini hızlı bir şekilde tanımlamak, yalıtmak ve düzeltmek için benzersiz DNS savunma, tehdit istihbaratı, gelişmiş görünürlük gibi özellikleri ve mevcut altyapınızla kusursuz entegrasyonu ile altyapı tehditlerini engellemenizi sağlar.


Infoblox, 14 milyar tehdit göstergesi, 30 dan fazla güvenlik çözümü ile API düzeyinde entegrasyon özellikleri ve 17 trilyon DNS sorgusundan elde edilen tecrübe ile Tier-1 seviyesinde %99.9 çalışma süresi ile altyapınızı DNS ve IP tabanlı saldırılardan korur.

infoblox

Infoblox Ağ Güvenliği

infoblox

Infoblox DDI (DNS, DHCP, IPAM)

Infoblox DDI, endüstri lideri ve merkezi yönetilebilen DNS, DHCP ve IP yönetimi çözümüdür. Patentli Grid teknolojisi ile dağıtık ağ yapılarında güvenlik ve verimli operasyon yönetimi sağlar.


Infoblox DNS

Ağ yapıları DNS altyapısı kadar dayanıklıdır. Çünkü DNS uygulamaları ve cihazları birbirine bağlayan merkezi unsurdur. Infoblox DNS yüksek kullanılabilirlik, verimlilik ve güvenlik temelli çözüm anlayışı sunar.


Infoblox IPAM ve DHCP

Mobil cihazların çoğalması ve IPv6'nın ortaya çıkışı, DHCP faaliyetlerini daha etkin bir şekilde denetlerken, çok sayıda IP adresinin etkin bir şekilde sunulması beraberinde operasyonel ve güvenlik sorumluluklarını da beraberinde getiriyor. Infoblox platformu, en zorlu IPAM ve DHCP gereksinimlerini kolaylıkla karşılayabilir.


Infoblox DDI Faydaları :

  • DNS, DHCP ve IP yönetiminin tek merkezden yapılması.
  • Bulut yada karma tüm altyapıların merkezi yönetimi.
  • Varlık yönetimi ile birlikte görünürlüğün sağlanması.
  • Uyum ve denetim için gerekli altyapının oluşturulması.
  • API aracılığı ile diğer güvenlik ürünlerine entegrasyon.

Infoblox IPAM for Microsoft

Bir IT ekibinin başarısı DNS ve IP adres yönetiminin başarısı temeline dayanır. Ancak Microsoft IPAM 'daki boşluklar, ağ topolojisinin mevcut durumu ile Microsoft Active Directory'de (AD) bulunan bilgiler arasında tutarsızlık oluşturur. Bu durum kimlik doğrulaması ve dosya kullanılabilirliği gibi temel hizmetlerin tamamen devre dışı kalmasına neden olabilir. Ayrıca Microsoft IPAM ile Infoblox arasında farklı kabiliyet farkları bulunmaktadır.


Infoblox IPAM, Microsoft AD Site ve Hizmetleri ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir ve yaşanan eksiklikleri hem AD, hem de ağ yöneticileri için giderir. Infoblox, Microsoft Active Directory'de veya varolan uygulamalarda değişiklik yapılmasını gerektirmeyen sorunsuz bir IPAM uygulaması sağlar. Infoblox, Microsoft tarafından kullanılan aynı yerel program çağrılarını kullanarak sorunsuz bir şekilde bütünleşir.


Microsoft için Infoblox IPAM, tüm etki alanları ve ormanlar için kapsamlı bir görünürlük sağlar. Infoblox IPAM ile kuruluş, birden çok ormanı yönetmek için örneğin, şirket birleşme ve devralmalar sırasında, çakışan IP adreslerinden gelen ağ kesintilerini ortadan kaldırır. Infoblox IPAM ile kapsamlı raporlama, denetim ve güvenlik yetenekleri kazanabilirsiniz. Organizasyon, uyumluluk ve raporlama için IP ile ilgili tüm işlemleri otomatik olarak kaydedebilir. Microsoft için Infoblox IPAM ayrıca bir Microsoft sunucusunda bulunmayan derinlemesine güvenlik özellikleri sunar.


Temel Özellikler : 

  • Microsoft Active Directory'de değişiklik yapılması gerekmez.
  • Microsoft ve Microsoft dışı cihazlar arasında merkezi yönetim sunar.
  • Güvenliği ihlal eden cihazların sahiplerini veya kullanıcılarını hızla tanımlar.
  • DNS / DHCP hizmetlerini ve IP adreslerini tek bir konumdan yönetme.

Infoblox NetMRI

Infoblox NetMRI ağ keşfi, ağ analizi, konfigürasyon yönetimi, değişim Otomasyonu, politika ve uygunluk denetimi gibi gelişmiş ağ yönetim kabiliyetlerine sahiptir. Ağ değişikliklerini otomatikleştirebilir, yeni hizmetleri ve ağ değişikliklerini dakikalar içinde uygulayabilirsiniz. 


Infoblox NetMRI ile, son derece karmaşık ağ altyapınız üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz. Ağınızdaki tüm cihazları, bulundukları yerleri ve bunların nasıl birbirine bağlandığını otomatik olarak keşferek yapılandırma sorunlarını erkenden tanımlayabilir ve analiz edebilirsiniz.


Infoblox NetMRI ile VLAN ve sanal ağlar gibi çoklu topoloji katmanlarını ve ağ yapılarını kolayca görselleştirebilirsiniz. Ağınızı optimize etmek, kesintileri önlemek ve sahtekar cihazları tespit etmek için derin analizler yapabilirsiniz. 


Infoblox NetMRI ile ağ altyapısı yapılandırmalarını otomatik olarak ve sürekli olarak denetleyerek, farklı üreticilerin bulunduğu bir ağ altyapısında PCI, HIPAA, DISA ve STIG gibi kurumsal ve yasal uyumluluk gereksinimlerinin uygulanmasını kolaylaştırabilirsiniz.

infoblox

Infoblox Gelişmiş DNS Güvenliği

infoblox

Infoblox Advanced DNS Protection

DNS, en hızlı büyüyen saldırı vektörlerinden biridir çünkü ağ bağlantısı için gereklidir ve mevcut güvenlik çözümleri onu korumak için tasarlanmamıştır. DDoS ve diğer harici ve dahili DNS tabanlı tehditler, DNS sunucunuzu kötü amaçlı isteklerle doldurarak ağınızı daraltabilir.Bu saldırılar kullanıcıları zararlı internet adreslerine yönlendirebilir, verileri genişletebilir ve müşterilerinizi ve işinizi ek risklere maruz bırakabilir. Yeni nesil firewall, IPS ve DDoS çözümleri gibi güvenlik teknolojileri DNS saldırılarını anlamamaktadır. DNS cache poisoning, DNS hijacking gibi türlü saldırılarda altyapıları savunmasız kalmaktadır.


Infoblox Gelişmiş DNS Koruma DNS sunucunuzu DNS tabanlı tüm saldırı yöntemlerine karşı koruyabilir ve aynı zamanda servis kullanılabilirliğini ve iş sürekliliğini en iyi noktaya getirebilir. 


Infoblox Gelişmiş DNS Koruma, yasal veya kötü niyetli DNS trafiğini gerçek zamanlı olarak ayırt eder ve DNS sunucunuz saldırı altında olsa bile geçerli sorgulara yanıt vermesini sağlar.


Bir endüstride ilk olan, Infoblox Threat AdaptTM teknolojisi, birden fazla kaynaktan gelen saldırı tekniklerine yönelik sürekli istihbaratlardan faydalanarak ve mevcut korumanızı yeni ve gelişmekte olan DNS tehditlerine karşı otomatik çözümler sunarak yama, ek geliştirme veya yapılandırma değişikliği gerektirmez.


Infoblox Gelişmiş DNS Koruma ile DNS tabanlı hacimsel saldırılara ve istismarlara karşı otomatik savunma ile DNS hizmet kesintisini ortadan kaldırırken yeni ve gelişen tehditlerle ilgili istihbaratlara dayalı programlanabilir tehdit koruma kurallarını kullanarak savunmanızı otomatik olarak güncelleyebilir ve işlenebilir ağ istihbaratı (Actionable Network Intelligence) sayesinde yeni DNS saldırıları ile ilgili anında tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Infoblox DNS Firewall

Infoblox DNS Güvenlik Duvarı komut ve kontrol sunucuları ve botnet'leri ile iletişim kurmak için DNS'den yararlanan hızlı gelişen, kötü amaçlı zararlı yazılım tehditlerine karşı proaktif ağ koruması sunar.


Infoblox DNS Güvenlik Duvarı ile, makine tarafından okunabilir tehdit istihbaratı temelinde, kötü amaçlı yazılım tehditlerini gerçek zamanlı olarak sürekli olarak izleyebilirsiniz. Infoblox DHCP parmak izi, IPAM ve Kimlik Eşleme ile birlikte çalışarak, güvenliği ihlal edilmiş cihazları hızla saptamanıza, bunları izole etmenize ve botnet'lerle DNS iletişimini önlemenize yardımcı olur.


Infoblox DNS Güvenlik Duvarı, ana bilgisayar adları gibi en son kötü niyetli Internet hedeflerini doğru bir şekilde algılamak için düzenli olarak güncellenen ve harekete geçirilebilir Infoblox Tehdit İstihbarat Beslemesi'ni kullanır. Düzenli olarak güncellenen zararlı hedeflerin (hostname, domain, IP) Infoblox Threat Intelligence Feed'i kullanılarak cihaz iletişimini zararlı internet noktalarıyla otomatik olarak engeller. 


Kötü amaçlı yazılım iletişimini bozmaya ve veri sızıntısına maruz kalmayı azaltmaya yardımcı olmak için yönetici tanımlı politika eylemini gerçekleştirmenizi sağlar. DNS tabanlı veri exfiltrasyon girişimleriyle ilişkili etki alanlarıyla DNS Güvenlik Duvarı RPZ ilkesini güncelleştirir.

Infoblox DNS Traffic Control

Infoblox DNS Trafik Kontrolü ile, ağınızdaki uygulama yanıt sürelerinde maliyetli gecikmeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Infoblox DNS trafik kontrolü ile, tek bir birleşik çözüm için gelişmiş yük dengeleme işlevlerini DNS yönetimi ile benzersiz bir şekilde birleştirebilirsiniz. Infoblox ile, yük dengelemesini, DNS, IPAM ve DHCP ile ilgili tüm yapılandırmalarda kullanılan aynı merkezi yönetim konsolu üzerinden kontrol edebilirsiniz.


Infoblox DNS Trafik Kontrolü ile, uygulama trafiğiniz, istemci tipi, sunucu yakınlığı ve sunucu kullanılabilirliği gibi çoklu parametrelere dayalı olarak her durumda ideal sunucuya akıllıca yönlendirilir. Ağınızdaki trafik dağıtımını optimize ederek video da dahil olmak üzere tüm uygulamaların yanıt verimini ve performansını artırın. Harici trafik için, Infoblox DNS Trafik Kontrolü, trafiğinizi yanıt sürelerini önemli ölçüde iyileştirmek için konuma, coğrafyaya ve diğer parametrelere göre talepleri en uygun veri merkezine yönlendirir.


Bir felaket veya diğer bir arıza durumunda, harici internet trafiği veya dahili uygulama trafiği, otomatik olarak en uygun alternatif sitelere veya sunuculara, analitik performans bilgilerine dayanarak gönderilir. Trafiğiniz asla kara deliğe girmez. Sunucu yanıt sürelerini, kullanılabilirliğini ve kapasitesini daha iyi yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz görünürlük ve tahmini analitiği gibi bilgileri de elde edebilirsiniz.

infoblox dashboard

Infoblox DNS Tehlike Yönetimi

infoblox

Infoblox ActiveTrust®

Kötü amaçlı yazılımların çoğu DNS aracılığı ile çalışır. Saldırganlar, verileri exfiltre etmek ve kötü amaçlı yazılımları kontrol etmek için DNS altyapısını kullanır. Kötü amaçlı yazılımların % 91 'inden fazlası, komuta ve denetim sunucusuyla iletişim kurmak veya trafiği kötü amaçlı sitelere yönlendirmek için DNS kullanır.


Infoblox ActiveTrust®, kurumların siber tehditleri proaktif bir şekilde tespit etmesini ve önlemesini sağlar. Veri sızmasını ve kötü amaçlı yazılım iletişimini DNS üzerinden önler, merkezi ve toplu tehdit istihbaratını merkezi olarak toplar, tehdit verilerini müşterinin mevcut güvenlik altyapısına dağıtır.


Infoblox TIDE, dahili kaynaklar ve birden fazla dış kaynaktan tehdit verilerinin toplanmasını, toplanmasını ve yönetilmesini sağlar.


Infoblox Dossier, tehditlere öncelik vermek için aynı anda birçok kaynaktan içeriksel bilgi veren bir tehdit göstergesi araştırma aracıdır. Kullanıcıları doğru kararları hızlı ve daha büyük bir güvenle yapmaları için çözümler sunar.


Infoblox ActiveTrust®, DDI ortamınıza entegre edilmiş esnek tehdit istihbaratı ile Actionable Network Intelligence (ANI) sunar. Bu nedenle, siber tehditleri proaktif olarak tespit edebilir, araştırabilir, önceliklendirebilir, telafi edebilir ve önleyebilirsiniz.

Infoblox Threat Insight

Veri hırsızlığı sinsi ve katlanarak büyüyor. Tipik bir veri ihlali, kuruluşunuza milyonlarca dolarlık tazminat ödeyebilir ve çalınan fikri mülkiyet, kayıp müşteriler, gelir kaybı, markanızın zarar görmesi ve ciddi yasal sorunlara yol açabilir.


Infoblox Threat Insight, geleneksel güvenlik denetimleri ve imza tabanlı algılama yöntemlerinden kaçınan DNS aracılığıyla veri çalma girişimlerini algılar ve otomatik olarak engeller.


Infoblox Threat Insight, veri sızıntısı girişimlerini tespit edildikleri anda engellemek için Infoblox DNS Güvenlik Duvarı ile birlikte çalışır. Veri sızıntısını tespit etmek ve engellemek için DNS altyapınızın yerleşik analizlerini sağlayan tek çözümdür.


Infoblox Threat Insight, DNS trafiğinizi izler, DNS sorgularını ve yanıtlarını gerçek zamanlı olarak inceler. Exfiltrasyon etkinliğini tespit etmek için gelişmiş davranış analizi ve makine öğrenimi uygular. Tüm bu exfiltrasyon girişimleri günlüğe kaydedilir ve inceleme ve daha fazla analiz için gerekli olan tarihsel verilere dayanarak raporlar oluşturulabilir.

Infoblox Network Insight

Infoblox Network Insight, varolan altyapınızla bütünleşerek, aygıtlarınız, IP adresleriniz ve anahtar bağlantı noktaları dahil olmak üzere kuruluşunuzdaki tüm IP varlıklarını kolayca keşfetmenizi ve merkezi olarak izlemenizi sağlar.


Tüm temel ağ altyapınızı ve hizmet verilerinizi tek, kapsamlı ve yetkili bir veritabanında birleştirir. Kapsamlı otomasyonu, merkezi görünürlük ve entegre yönetim yetenekleri sayesinde kazandığınız çeviklik, işinizin değişen ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlarken, zaman ve giderlerde önemli tasarruf elde etmenizi sağlar.


Ağınızdaki sorunlu cihazları hızla ve kolayca bulmanızı sağlar. IP ve MAC adresleri, konum ve kullanıcı bilgileri dahil olmak üzere zengin bağlamsal verileri kullanarak güvenliği ihlal edilmiş cihazları hızlı bir şekilde belirleyerek, güvenlik ekiplerini bilgilendirir.

infoblox

Infoblox modülleri, diğer güvenlik ürünleri ile entegre çalışabilir.

infoblox

Infoblox, altyapı çözümlerinin daha verimli kullanılmasını sağlar.

infoblox

Infoblox Activetrust Cloud, bulut altyapılarını DNS tabanlı tehlikelere karşı korur.

Infoblox Bulut Güvenliği

infoblox

Infoblox ActiveTrust® Cloud

Bugünün işgücü giderek daha çok mobil hale geliyor ve birden çok ve uzak lokasyondan çalışanların sayısı artıyor. Bir uzaktan ve mobil kullanıcı araştırmasına göre, kuruluşların %70 'i kullanıcılar ağdan çıktığında , %75 'i ise  dolaşım veya ağ dışı erişimdeki artış nedeniyle kötü amaçlı yazılımların ağa sızması tehlikesini öngörmektelerdir.


Infoblox ActiveTrust® Cloud, bulut altyapılarda DNS tabanlı veri exfiltrasyonunu engeller, komuta ve kontrol sunucuları ile kötü amaçlı yazılım iletişimini durdurur, politikaya uygun olmayan içeriğe erişimi otomatik olarak engeller, orkestrasyon ve daha hızlı iyileştirme için mevcut güvenlik altyapınızla istihbarat paylaşır.


Infoblox ActiveTrust® Cloud, cihazları dağıtık olarak kullanan, buluttan hizmet almak isteyen yada uzak şube ve ofisleri olan kuruluşlar için idealdir.

Infoblox Public/Hybrid Cloud

Infoblox Actionable Network Intelligence ile hibrit bulutunuzu verimli bir şekilde kontrol edebilir ve güvenli hale getirebilirsiniz. Çözüm hibrit bulut ağ yönetiminin kritik yönlerini otomatik hale getirme ve pekiştirme, iş gereksinimlerine hızla yanıt verme ve sektörün en geniş bulut tabanlı platformları ile bütünleştirme konusunda benzersiz bir yetenek sunuyor.


AWS, VMware, OpenStack ve Microsoft Azure gibi farklı bulut platformları için hazır sanal makineler ile DNS kayıtlarının ve IP adreslerinin yönetimini otomatikleştirebilirsiniz. Sanal varlıklarınızı, otomatik keşif süreci ile çoklu platformlarda sürekli olarak keşfedebilir , izleyebilirsiniz. Uyumluluk ve tutarlı politikalar sağlamak için mevcut ve geçmiş sanal örnekleri kullanabilirsiniz.

Infoblox Private Cloud/Virtualization

Sanal ve özel bulut altyapılar, kuruluşlara dağıtılmış ağ gereksinimleri için ölçeklenebilirlik, çeviklik ve maliyet kontrolü konusunda inkar edilemez avantajlar sağlar. Bununla birlikte, geleneksel ağ yönetim araçları bu avantajları zayıflatır. Örneğin, DNS ve IP adreslerini yapılandırmak, büyük ölçüde bölümlere ayrılmış nokta çözümleri kullanılarak elle gerçekleştirilir. Bu araçlar elastik ölçeklenebilirliği desteklemek için tasarlanmamıştır. Kuruluşunuzun talep ettiği kontrol, görünürlük, güvenilirlik ve tutarlılığı sağlamazlar.


Infoblox Private Cloud & Virtualization ile dağıtılmış sanal ve bulut tabanlı ortamlar için DNS, DHCP ve IPAM hizmetlerini merkezi, esnek ve verimli bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Karmaşık çoklu platformlu iş yüklerini güvenle destekleyebilir ve özel bulut ve sanallaştırma dağıtım stratejinizin potansiyelini en üst düzeye çıkartabilirsiniz.


Özel bulut ve sanal ortamlarda IP adresleri ve DNS kayıtlarının sağlanmasını ve yetkilendirilmesini otomatik hale getirerek ekipler arasında verimsiz atlatma işlemlerini ortadan kaldırır. VMware, OpenStack ve Docker genelinde tutarlı iş akışları oluşturarak verimliliği ve verimliliği artırabilirsiniz.

Analiz ve Raporlama

infoblox dashboard

Cihazlar ve uygulamalar katlanarak büyüyor ve ağınıza istenilen zamanda herhangi bir yerden yerden erişilebiliyor. Ağınız giderek karmaşık olması görünürlüğü her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Ne yazık ki klasik ağ çözümleri size ağ performansını, güvenliğini ve kullanılabilirliğini büyük ölçüde etkileyen, hızlı ve doğru kararlar vermeniz için gereken büyük resmi veremezler.


Infoblox Reporting ve Analytics, merkezi görünürlük ile veriye dayalı içgörüyü birleştirerek, ne kadar kapsamlı veya karmaşık olursa olsun ağınızı kolayca analiz edebilmenizi, kontrol edebilmenizi ve güvenceye alabilmenizi sağlar. Kullanılabilirliği artırmak, uyumluluğu sağlamak ve gelecekteki gereksinimleri karşılamak için uygulanabilir analizlar sunar. Bu analizler ile gerçek zamanlı ve geçmişe dönük ağ davranışları hakkında önemli bilgiler elde edebilirsiniz.


Infoblox Reporting ve Analytics ile ağ güvenliğini artırmak ve kullanılabilirliği sağlamak için, ağ verilerini eyleme dönüştürülebilir bilgiler haline getirebilirsiniz. Tehditleri daha hızlı keşfetmek ve düzeltmek için benzersiz, kullanıma hazır analizler yapabilirsiniz. Çekirdek ağ verilerine otomatik erişim ile uyum ve denetim için gerekli raporlama ve diğer denetimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Infoblox Videoları

Infoblox Ürün Videolarını Aşağıdaki Linkte Bulabilirsiniz.

INFOBLOX VIDEOLARI (YOUTUBE)

Bize Ulaşın

İletişim Formu

Bu site, reCAPTCHA ile korunur; Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları geçerlidir.

İletişim Bilgileri

Telefon : 0 850 885 35 00 

E-posta : infoblox@innoset.net


Adres : Beybi Giz Plaza Meydan Sk. No:1/55

34398 Maslak Sarıyer / ISTANBUL