image72

BackBox | Felaket Kurtarma | Ağ Otomasyonu | Envanter Yönetimi

BACKBOX Nedir?

Backbox

BackBox 160 'dan fazla ağ ve güvenlik ürününe merkezi yönetim sağlayarak ağdaki kritik cihazların yedeklenmesini, geri yüklenmesini ve yönetilmesini otomatik hale getirmenin basit bir yolunu sunar. 


BackBox yıllar boyunca bir bir ağ yedekleme çözümünden günümüzün modern ve akıllı otomasyon platformuna dönüşmüştür. Müşterilerden gelen talepler ile gelişen ürün özellikleri çok kapsamlı ve ihtiyaç duyulan tüm özellikleri karşılayacak hale gelmiştir.


Backbox tüm ağınızı ve güvenlik aygıtı yedeklemelerinizi yöneterek son kullanıcılara cihazlarının durumuyla ilgili ek yararlı bilgiler aktarmasını sağlar. Bu, yazılımın daha sonra bir felaketin ne zaman ve nerede gerçekleşeceğinin tahmin edilmesine yardımcı olmak ve organizasyonların bu tür felaketleri proaktif olarak önlemesine yardımcı olmak için yardımcı olur. Ayrıca son kullanıcı, kendi özelleştirme sihirbazını kullanarak veya BackBox açık API'sini kullanarak kendi işlemlerini özelleştirebilir.


Günümüzde, BT ve Güvenlik ekipleri felaketleri önlemek için mükemmel ağ ve güvenlik operasyonlarını yürütmek için gerekli kaynaklara sahip değiller. Hackler, kesintiler gibi olaylar neticesinde felaket kurtarma sürecine duyulan ihtiyaç yaygın ve kritiktir.


BackBox organizasyonların ihtiyaç duyduğu Felaket Kurtarma operasyonlarını otomatize ederek altyapı ve güvenlik yöneticilerinin işlerini kolaylaştırır.

Backbox

Desteklenen Üreticiler

BackBox 160 'den fazla üretici tarafından üretilen 1000 'den fazla cihaz tipini desteklemektedir.


3COM, 4ipnet, A10 Networks, Access Layers, Accedian, ActiveIDentity, Aladdin, Alcatel, AlgoSec, Allied Telesis, Allot, APC, Arbor, Arkoon, Arista, Array Networks, Aruba, Astaro, Audio Codes, Avaya, Avocent, Axway, Balabit, Barracuda, Bind, Bitdefender, Blue Coat, Bomgar, Brocade, Centerity, Centreon, Certes, Check Point, Check_MK, Ciena, Cisco, Citrix, Clavister, Clearswift, Compumatica, Conel, Crossbeam, Cyberark, Cyclades, D-Link, DELL, DenyAll, Device42, Digi, Efficient IP, Elfiq, Enterasys, Expand Networks, Extreme Networks, F5, FatPipe, Fidelis, FireEye, Fireglass, Firemon, Flexcom, ForcePoint, ForeScout, Fortinet, Foundry, Gigamon, GOautodial, Great Bay, H2C, Hirschmann, HP, Huawei, IBM, Imperva, Imprivata, Indeni, InfiNet, Infinidat, Infoblox, Ipswitch, Juniper, Kaminario, Kemp, Lantronix, Linux, Logrhythm, McAfee, Media5, Meinberg, Mellanox, Meru Networks, Microsemi, Microsens, Microsoft, Microtik, Mojo, Motorola, Moxa, MRV, NetAPP, Netasq, Netgear, Nokia, Nortel, Olfeo, OpenGear, Paessler, Palo Alto, Patton, Peplink, Perle, PFSense, Phoenix Contact, PineApp, Proofpoint, Pumpkin, Radiator, Radware, Rapid7, Raritan, Redback, RedSeal, Resilient System, Riverbed, RSA, Ruckus, SafeNet, ServerTech, Skybox, Solaris, Sonicwall, Sonus, Sophos, SourceFire, StealWatch, StoneSoft, SwivelSecure, Symanitron, Symantec, Symmetricom, Tenor, TippingPoint, Tp-Link, Transmode, TrendMicro, Tufin, Ubiquiti, Ucopia, Vasco, ViciDial, VMWare, Volktek, Wallix, WatchGuard, Websense, Windows, WiseMon, Yeastar, Zertificon çözümleri BackBox ile backup alınabilmektedir.

backbox

BackBox 160 'den fazla ağ ve güvenlik üreticisini desteklemektedir.

BACKBOX Özellikleri

Güvenlik Otomasyonu

BackBox 'ın öne çıkan özelliklerinden biri, bir aygıtın değiştirilmesi gerektiğinde veya bir yapılandırmanın geri yüklenmesi gerektiğinde, kurtarma süresini en aza indirmek için BackBox kullanılabilir.


Tek bir cihaza konfigürasyon eklemek kolay bir süreçtir, ancak bir konfigürasyonu çok sayıda çok satıcılı cihazlara zorlamanız gerektiğinde, zaman alıcı ve daha karmaşık hale gelir. İşletim sistemi seviyesi parametreleri, erişim listeleri, politika değişiklikleri, yönlendirme ve diğer birçok ortak yapılandırma artık birçok aygıtta bir kerede uygulanabilir.


BackBox, tek bir tıklama ile birden fazla cihazdaki konfigürasyonları değiştirebilen önceden yapılandırılmış bir dizi ağ göreviyle birlikte gelir. Bu ağ ve güvenlik görevlerini otomatikleştirmek, bir yöneticiyi aygıtlardan ekleme veya kaldırma veya tek bir fare tıklamasıyla birden çok aygıta otomatik karmaşık yükseltme veya düzeltme eki hazırlığı kadar ayrıntılı olabilir.


BackBox , manuel kurtarma işleminin uygun olması durumunda adım adım felaket kurtarma prosedürlerini içerir. Sonuçta kesinti süresini en aza indirir. 


BackBox ile Felaket Kurtarma bir sorun olmayacaktır.

Ağ Envanteri ve Varlık Yönetimi

Aygıt Türleri, Seri Numaraları, Lisanslar, Sürümler ve daha fazlasını takip etmek sıkıcı, manuel ve zaman alıcı bir görevdir. 


BackBox, varlık bilgilerini cihazlardan dinamik olarak çeker ve altyapı varlık bilgilerinin gerçek zamanlı raporlanmasını sağlar.


Yedekleme zamanlamasını kullanan BackBox, ağ ve güvenlik aygıtları dosyalarından dinamik, ağ varlık bilgilerini otomatik olarak çeker. BackBox, CPU, RAM ve depolama, aygıtlar için model ve tip bilgileri, lisans bilgileri ve daha fazlası gibi donanım bilgilerine dayanır. Veriler her yedeklemeyle yenilenir, böylece her zaman günceldir ve özelleştirilebilir alanlara sahiptir, böylece istediğiniz tam bilgiye erişebilirsiniz.


BackBox, cihaz türüne göre eksiksiz bir altyapı raporu da sağlayabilir. Verileri her yedeklemede yenilenir, özelleştirilebilir alanlar ve cihaz türüne göre tam altyapı raporu sunar.

Erişim Yönetimi

BackBox Erişim Yönetimi üçüncü taraf yazılıma ihtiyaç duymadan uzak cihazlara bağlanma yeteneğini artırır. SSH, TELNET ve RDP erişimini bir konsoldan BackBox'a bağlı tüm cihazlarınıza vererek bağlantı deneyimini geliştirir.


BackBox Erişim Yönetimi çok sayıda uzak cihaza herhangi bir sayıda terminal penceresi açabilir ve hatta aynı komutları birden çok pencereye yayınlayabilir, kullanıcıların zamanını ve tekrar tekrar tekrarlanabilir ve sıradan komutları manuel olarak çalıştırmanın hayal kırıklığını ortadan kaldırır.


BackBox Erişim Yönetimi özel komutları kaydetme ve çalıştırma becerisi verir. Ayrıca herhangi bir oturumun denetlenmeye ve aranabilir olmasına da izin verir. Böylelikle geçmişe dönük belirli komutları arayıp bulabilir, bunları çalıştırabilir ve hatta oturumun video kaydını izleyebilirsiniz.

Backbox

BACKBOX Yetenekleri

Otomatik Yedekleme ve Felaket Kurtarma

BackBox, tüm ağ aygıtı yapılandırma (Config) yedekleriniz için tek bir merkezi havuz sağlar. Elle veya komut dosyasıyla yazılmış yedekleme prosedürlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran BackBox, kurtarma için gereken tüm yapılandırma dosyalarını çekecektir.


Ağ aygıtı yapılandırmalarını yedeklemek çok önemlidir, ancak daha da önemlisi, her organizasyonun bu yedekleme prosedürlerinin doğrulandığından emin olması gerekir. 


BackBox, ağ yapılandırma yedeklemelerininin doğrulanması için 4 yöntem kullanır :


- MD5 Doğrulama : BackBox, uzak cihazlarda oluşturulan tüm kritik dosyalar için bir MD5 checksum kontrolü gerçekleştirir. Bu kontrol yöneticinin bir cihaza geri yüklemeden önce herhangi bir dosyanın bütünlüğünü doğrulamasını kolaylaştırır.


- Dosya İçeriği Kontrolü : Herhangi bir ASCII tabanlı konfigürasyon için, yöneticiniz, dizinin dosya içinde herhangi bir yerde bulunup bulunmadığını veya belirli satırlarda olsun, BackBox'u dosya içinde herhangi bir dize veya metni arayacak şekilde yapılandırabilir.


- Dosya Boyutu Sapması : BackBox cihazlar için belirli bir dosya boyutu aralığının beklenmesi için yapılandırabilir. Böylelikle beklenen aralığın dışında kalan dosyalar, daha fazla doğrulama yapılmasının gerektiği konusunda yöneticiyi uyarır.


- Dosya Bozulması : Kullanılamaz yedeklemeler genellikle bozuk arşiv dosyalarından kaynaklanır. BackBox varsayılan olarak herhangi bir arşivi toplamak, açmak ve bozuk olmadığından emin olmak için ayarlanabilir ve bu yetenek tar.gz arşivlerinde saklanır.

Akıllı Kontroller ve Denetimler

BackBox, düzenli ağ izleme çözümlerinin aksine, sisteminizin sağlığını kontrol edebilen ve cihaz yapılandırmanızın tutarlılığını ve tutarlılığını koruyabilen önceden tanımlanmış bir imza seti ile birlikte gelir. BackBox düzenli izleme çözümlerinin aksine uygulama seviyesinde, daha derin bir zekaya izin veren kontrolleri gerçekleştirebilir. Kontroller sırasında alınan ölçülebilir veriler, cihaz ihtiyaçlarını tanımlamak için zaman içinde toplanabilir, kaydedilebilir ve gözden geçirilebilir.


- Ağ Performansı Denetimleri : Bir grup imza, performans imzalarıdır, VPN çıkışı, bağlanan kullanıcı sayısı, bağlantı tablosu kullanımı gibi şeyleri kontrol edebilir.


- Ağ Operasyonel Denetimleri : BackBox ayrıca, politika standartlarına, şirket standartlarına ve standart olmayan konfigürasyonun otomatik düzeltilmesine yardımcı olacak operasyonel kontroller için önceden tanımlanmış bir dizi imzaya sahiptir.


- Ağ Güvenliği Denetimleri : Bu önceden tanımlanmış imzalar ağ güvenlik risklerini tanımlamaya yardımcı olabilir. Bu set, etkinleştirilen hassas protokoller, parola karmaşıklığı ve CVE güvenlik açığı gibi güvenlik risklerini tanımlamaya yardımcı olabilir.

Ağ Görünürlüğü ve Ağ Eşlemesi

BackBox, cihazlara düzenli olarak bağlandığından ve gerekli bilgileri çektiğinden BackBox, ağ ile ilişkili cihazların dinamik bir listesini, her bir yedeklemeyle otomatik olarak doldurulacak ve güncellenecek şekilde sağlayabilmektedir.  


BackBox bu avantajı bir adım ileriye taşır. Versiyon 6 ile birlikte cihazlara bağlıyken yönlendirme ve IP’ler gibi ağ bilgilerini alır ve ona göre bir ağ haritası çizer. Bu harita, kullanıcılara manuel çizimler veya belirli sınırlı tarama kullanmadan, gerçek zamanlı, ağın tam olarak görünürlüğünü ve rotalarını verir. Bu haritadan kullanıcı, ikinci noktanın ağ noktasından alınan bir rotayı izleyebilir, cihazların yedek durumlarını görebilir.

Backbox Network Map

BackBox Ağ Haritası

Backbox

BackBox dağıtık mimaride çalışabilir.

Backbox multi tenant

BackBox multi-tenant desteklemektedir.

BACKBOX Videoları

BackBox Ürün Videolarını Aşağıdaki Linkte Bulabilirsiniz.

BACKBOX VIDEOLARI (VIMEO)

Bize Ulaşın

İletişim Formu

Bu site, reCAPTCHA ile korunur; Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları geçerlidir.

İletişim Bilgileri

Telefon : 0 850 885 35 00 

E-posta : backbox@innoset.net


Adres : Beybi Giz Plaza Meydan Sk. No:1/55

34398 Maslak Sarıyer / ISTANBUL